Basın

Ceselsan istikrarlı büyümesini sürdürüyor

14 Ekim 2011

http://www.dunyagida.com.tr/haber/cesalsan-istikrarli-buyumesini-surduruyor/3903

Gıda işleme makineleri üreten Ceselsan, ihracat yaptığı ülke sayısını da hızla artırarak sektörde aranan bir firma oldu.

Giresun’da fındık ve gıda işleme makineleri üreten Ceselsan Makine San. Tic. A.Ş, kısa sürede sektörün aranan firmalarından biri oldu.
Şirket yetkilisi, kuruyemiş sektöründe oluşan makine ihtiyaçlarını karşılamak için Ceselsan’ı kurduklarını ve yüksek teknolojileri sayesinde  kısa sürede sektörün önde gelen firmaları arasına girdiklerini söyledi.
şirket yetkilisi, “Ceselsan’ın iç ve dış pazardaki firma bilinirliği son yıllarda önemli bir ölçüde arttı. İç ve dış pazarda adından sıkça söz ettiren bir firma haline gelen Ceselsan Makine, başta yöre halkı ve bölgesi açısından, birçok ekonomik ve sosyal işlevi yerine getiriyor. Ayrıca, ciddi ihracat rakamlarına ulaşmış olan Ceselsan, Türkiye’ye döviz girdisi sağlıyor, bunu da makine ve ekipman üretimi gibi yüksek katma değer sağlayan bir sektörde yapması açısından da önemli bir görev ve sorumluluk üstleniyor. Bu konuda üzerine düşen görev ve sorumlulukları eksiksiz yerine getiren firma, kısa sürede öngördüğü hedefe ulaşmış ve yeni hedeflerini belirlemiştir. Ceselsan Makina, son yıllarda önemli projelere imza atmış ve hatırı sayılır bir marka bilinirliği seviyesine ulaşmıştır ve günümüz ticari konjonktüründe kısa vadeli işler yapmak yerine uzun vadeli stratejiler belirlemektedir” diye konuştu.

Bugün 19 ülkeye ihracat yaptıklarını ve çok olumlu tepkiler aldıklarını söyleyen şirket yetkilsi, sözlerine şöyle devam etti: “Ceselsan Makine’nin stratejileri arasında, ihracat önemli bir yer tutuyor. Günümüz küresel ekonomik sisteminde, pazarlama stratejileri içersinde, ihracat; satış stabilizasyonu sağlamasının yanı sıra, döviz girdisi sağlaması nedeniyle de, ülke ekonomisi açısından son derece önemlidir. Bu nedenden dolayı Ceselsan Makine ihracata büyük bir önem veriyor. Ceselsan her zaman kendisi ve ülkesi adına iyi bir referans bırakma düşüncesinde olan bir firmadır. Bu çalışmalarının ve düşünce tarzının semerelerini alan Ceselsan, bugün para karşılığı iş yaptığı firmalardan, yaptığı işten sonra teşekkür ve hatta minnet mektupları alıyor. Bu, yapılan işe verilen önemin bir ifadesi olmakla beraber, Ceselsan’ı hiçbir zaman rehavete düşürmemekte, aksine yükselttiği çıtanın altında kalmamak için çalışma azmini ve kararlılığını bir o kadar arttırıyor. Ceselsan Makine, uluslararası arenada hep bu şekilde hareket ediyor ve bu tavrını sürmekte de kararlıdır. Bu düşünce tarzıyla, Ceselsan’ın dünyada 19 ülkeye ihracatı bulunmakta olup, bu sayı her geçen gün artırıyor” dedi.

“İlklere imza atıyoruz”
Firmanın diğer ortağı Selim Kitapçı, sektörde ilklere imza atarak kısa zamanda Türkiye’de ve dünyada bir çok lider kuruluşun makine ve ekipman ihtiyacını karşılayan bir firma olduklarını belirtti. Kitapçı, “Ceselsan firması dünyadaki son teknolojik gelişmeleri takip ederek, Ar-Ge departmanı sayesinde müşterilerine sektöründeki sorunlarla ilgili çözümler sunuyor ve yenilikçi düşünce tarzıyla kuruyemiş sektöründe ilkleri başarıyor. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi de, dünyada ilk defa Ceselsan firması tarafından geliştirilen, Difüzyonlu Tuzlama Sistemi’dir. Bu sistem sayesinde, en basit anlamda, çekirdek gibi kabuklu ürünlerin dışına tuz bulaştırmadan, sadece ürünlerin içerisine zerk edilebiliyor. Bu da, ürünün tüketiminin kolaylaşması, raf ömrünün uzaması, vs. gibi avantajları beraberinde getiriyor. Ayrıca, Ceselsan tarafından üretilen entegre tesisler, tam otomatik olarak çalışabiliyor ve müşterilerine düşük yakıt tüketiminin yanı sıra, insan gücünden tasarruf sağlayarak hijyenik ürünler üretme imkanı da veriyor. Ceselsan Makine’nin imzasını taşıyan makine ve ekipmanlar, Avrupa birliğinin kalite ve güvenlik kriterlerine uygunluğunu onaylandığı CE belgesine sahiptir ve dünyanın birçok ülkesinde, sağlıklı ve lezzetli ürünler üreten pek çok tesisin bünyesinde çalışmaktadır. ISO 9001–2000, CE ve TSEK sertifikalarına sahip olan Ceselsan, kaliteden ödün vermeden, müşterilerine çözümler sunmaktadır. Ceselsan Makine’nin ilkesi, mühendislik ve kalite anlayışını dünya pazarında tanıtmak ve sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır. Ceselsan Makine bu ilke ve anlayışla yoluna devam etmektedir”  diye konuştu.


Geri