Haberler

CESELSAN ELTECH 2012 / FİLİBE FUARINDA

5 Kasım 2012

CESELSAN, 24 – 29 Eylül 2012 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Filibe şehrinde gerçekleştirilen ELTECH 2012 – ULUSLARARASI TEKNİK Fuar’ına 40 metre karelik bir stant ile katıldı.
Uluslararası Eltech Fuarı 352.000 metrekarelik bir alanı kapsayan Güneydoğu Avrupa'nın en büyük etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. Fuara her yıl 8.000 katılımcı ve ziyaretçi gelmektedir.
7,9 milyonluk nüfusu ile Balkanlarda yer alan ufak bir ülke olmasına karşın, 1 Ocak 2007 tarihinde Avrupa Birliği’ne tam üye olarak katılmasını takiben Bulgaristan, bölge ülkeleri için AB’ye açılan bir kapı haline gelmiş olup, gerek AB’den gerekse de bölge ülkelerden, önemli oranda yatırım çekmeye başlamıştır. Özellikle tam üyeliği takiben AB fonlarından yararlanmaya başlayan yatırımcılar, imalat sektörünün de hareketlenmesiyle birlikte makine ve ekipman alımına yönelmeye başlamışlardır.

Daha AB üyeliği öncesinde Bulgar pazarına yönelen ve kalitesi ve yaygın servis hizmetiyle çok sayıda Bulgar firma ile işbirliği yapan CESELSAN firması, tam üyeliği takiben daha fazla sayıda Bulgar yatırımcının ilgisine nail olmuştur. Bu çerçevede dünyanın önde gelen firmalarının makine ve ekipman imalatı hususundaki en son yeniliklerinin sergilendiği bir platform olan ELTECH fuarına CESELSAN firması da bir stant ile iştirak etmiştir. Filibe Başkonsolosumuz Sayın Ramis Şen beyin de ziyaret ettiği CESELSAN firması standında CS 2500 KF Kuruyemiş Kavurma Makinesinin sunumunu gerçekleştirmiştir.


Geri