Basın

Ceselsan - Ekonometri

27 Aralık 2018

Ceselsan Makine, kuruyemişler için kavurma sektöründe makine ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan ve kısa zamanda sektörün önde gelen firmalarına makineler imal ederek başarısını kanıtlayan bir firma. Ceselsan'ın ortaklarından Mehmet Selim Kitapçı ticari hayatına kuyumculuk işi yaparak başlamış. Ortağı Celal Gürsoy ile yurtiçi ve yurt dışında anahtar teslim fındık dahil kuruyemiş işleme-kavurma tesisleri kuran firma, başarılı işlere imza atıyor. 

Tümünü Gör

Ceselsan ihracata başladı

27 Aralık 2018

Kuruyemiş ve yaş sebze-meyve sektörüne yönelik makine ve ekipman üreten Ceselsan Makine'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Selim Kitapçı, bu yılın ikinci yarısından itibaren ilk kez yurt dışı taleplere cevap vermeye başladıklarını söyledi.

Tümünü Gör

Kaliteli Çikolata

27 Aralık 2018

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili sayın Mehmet Selim Kitapçı, "Dünya" gazetesine verdiği demeçte, "Doğu Karadeniz Bölgesinin çikolata üretim olabileceğini" söylemiş. Çikolatanın vazgeçilmez "ana" ürünlerinden biri Fındık'dır. Hatta Avrupalı Çikolata Fabrikalarının patronları, bir ara fiyat anlaşmazlığı nedeniyle Fındık'tan vazgeçip Badem'e yönelmişlerdi. 

Tümünü Gör

Doğu Karadeniz İçin Yeni Bir Alternatif; Çikolata

27 Aralık 2018

Karadeniz'de bölgenin ekonomisini canlandıracak, çaya ve fındığa alternatif olacak ürünlerin arayışları sürerken Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekil Mehmet Selim Kitapçı'dan yeni bir öneri geldi. "Fındığı üreten bölgeler olarak Giresun, Ordu hatta Trabzon'u çikolatanın merkezi durumuna getirebiliriz. Artık çikolata sanayinin kalbi bizim bölgemizde atmalı." diye konuştu. 

Tümünü Gör

Ceselsan Makine, "Önce Müşteri Memnuniyeti" Diyor

27 Aralık 2018

Ceselsan Makine San. ve Tic. Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Selim Kitapcı, kısa zamanda sektörün önde gelen firmalarına makinalar imal ederek başarılarını ispat ettiklerini söyledi.

Tümünü Gör

Ceselsan Yüzde Yüz Gıda Kodeksi'ne Uygun CE Belgeli İlk Üretim Tesisi

18 Mayıs 2005

Ceselsan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Selim Kitapcı, Ar-Ge departmanlarıyla dünyadaki son gelişmeleri izleyerek, fizibil sonuçları Türk teknolojisiyle harmanlayıp yeni ürünleri ve çözümleri sektöre sunduklarını söyledi.

Tümünü Gör
1